ORZEŁ BIAŁY – NASZA DUMA

23 maja 2018 roku w Sokołowskim Ośrodku Kultury miała miejsce miła uroczystość. Senator Rzeczypospolitej Polskiej, Pan Waldemar Kraska, dokonał podsumowania okręgowego etapu ogólnopolskiego konkursu plastycznego ,,Orzeł Biały- nasza duma” zorganizowanego przez Senat RP.

Celem konkursu było rozwijanie zainteresowania znaczeniem polskich symboli narodowych wśród dzieci i młodzieży, popularyzacja wiedzy i świadomości o godle jako jednym z najważniejszych symboli państwa polskiego, propagowanie symbolu orła podczas wydarzeń patriotycznych, motywowanie uczniów do rozwijania pasji historycznych i artystycznych, rozwijanie kreatywności dzieci i młodzieży w zakresie technik sztuki plastycznej, zaangażowanie nauczycieli, dzieci i młodzieży w propagowaniu pozytywnego wzorca nowoczesnego patriotyzmu.

Do biur senatora Waldemara Kraski wpłynęło 145 prac – z Siedlec, powiatów łosickiego, siedleckiego oraz sokołowskiego.

W gronie laureatów konkursu znaleźli się również nasi uczniowie.

Mariusz Buczyński z klasy IV zdobył nagrodę specjalną, a wyróżnienie z nagrodą otrzymała Oliwia Bartold, również z klasy IV.

Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych artystycznych sukcesów !!!

Agnieszka Borkowska